Na czym polega?

Każdy algorytm typujący lub jedna z konfiguracji wybranego algorytmu typującego generuje niezmienną strukturę liczbową.

 

Co to znaczy?

Załóżmy, że dzisiaj mamy dzień piątek 03 luty 2017, wybraliśmy jedną pozycję z wcześniej utworzonych konfiguracji sieci neuronowej. Nasz program proponuje wytypować liczby 5, 7, 13, 20, 37, 46.

Dzień później, czyli sobota 04 lutego 2017 w losowaniu padły liczby: 2, 11, 20, 33, 37, 46.

Niezależnie od trafień, obstawione liczby w tym konkretnym losowaniu zostają na stałe w naszej historii wyników losowań, tylko w tej jednej konfiguracji wybranego algorytmu. Liczby wytypowane nie są w żaden sposób zapisywane przez program, są jedynie wynikiem skomplikowanych obliczeń. Obliczenia wybranej konfiguracji algorytmu typującego są niezmienne, więc wynik wytypowanych liczb pozostanie ten sam.

W przeciwieństwie do innych programów nie otrzymujemy tu uniwersalnego zestawu liczb na wiele losowań, program przeważnie będzie generował inne liczby do każdego następnego losowania.

Większe zróżnicowanie typowanych liczb w kolejnych losowaniach może znacząco podnieść szanse na wygraną. Właśnie taką sytuację obserwujemy w grze Multi Multi skreślając jedną liczbę, dowodem tego są przypadki, w których obserwujemy więcej trafień od ilości wystąpień najczęściej wypadającej liczby.

 

Jednocześnie system umożliwia przeprowadzanie praktycznie nieograniczonej ilości symulacji gry, gwarantując, że:

  • Obstawione będą zawsze wszystkie archiwalne losowania, niezależnie od tego jak często z programów korzystamy.
    (Np. gdyby od jednego do drugiego uruchomienia programu minął jeden miesiąc, to podgląd historii trafień z tego okresu będzie uzupełniony we wszystkich możliwych konfiguracjach).